m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Bawi Nas Piłka w Bąkowicach

 

Pod koniec października ruszyła nowa edycja rozgrywek piłki nożnej dla najmłodszych adeptów tej dyscypliny – żaków. Cykl turniejów pod hasłem „Bawi Nas Piłka” prowadzi OZPN Opole i dla UKS „Bzyk” Bąkowice to już drugi rok uczestnictwa. Należy tu zaznaczyć, że nasza drużyna za udział we wszystkich turniejach w zeszłym roku otrzymała komplet strojów.

Turniej na Orliku w Bąkowicach zgromadził 60 dzieci, gdzie 5 drużyn było z akademii piłkarskiej NKS-u Startu Namysłów, szósta ekipa to „Bzyki” z Bąkowic. Zgodnie z ideą rozgrywek, że wynik nie ma tu pierwszoplanowego znaczenia, klasyfikacji końcowej nie było. Drużyny grały w systemie „każdy z każdym”, czyli po pięć meczów. Nasza drużyna dobrze się zaprezentowała na tle dzieci z akademii wygrywając jeden mecz, remisując trzy i ulegając w jednym. Obok sportowych emocji zawsze towarzyszy nam słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było ciasto, słodycze, kawa, herbata, ale również pieczone mięsko i kiełbaski. Dużą niespodzianką okazała się pizza dla każdego dziecka. Mimo chłodu wszyscy wyjechali z Bąkowic usatysfakcjonowani i w bardzo dobrych nastrojach.

W imieniu dzieci dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju: Państwu Groblicom, Panu Marcinowi Pławeckiemu, Pani Alinie Pławeckiej, Państwu Sieczka, Państwu Andruszków, Państwu Warzocha, Państwu Gałka, Pani Marioli Piwowarczyk, Pani Renacie Boduch, Państwu Szczerbań, Państwu Poniewierskim i Wszystkim pozostałym. Na podziękowania zasługują także nasi sponsorzy: Restauracja Świerczów – Jarosław Żołnowski, Zakład Mięsny Pawliszyn w Świerczowie – Witold Pawliszyn, Piekarnia Świerczów – Ryszard Andruszków. Dziękujemy i liczymy na Waszą pomoc przy następnych imprezach.

 

Andrzej Piwowarczyk

wstecz